Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Състоянието на Guilty Gear в България

Go down 
+2
Misa
Slavi
6 posters
АвторСъобщение
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeСря Апр 23, 2008 5:01 pm

След като Mortal Kombat поредицата добива широка популярност в бг през средата на 90те, е нормално не много хора да са играли първата част на GG през 98. Аз я играх за PS1, но по онова време се интересувах сериозно от други бойни игри като Теккен и не съм се занимавал сериозно. Това беше положението и с всички останали, които имаха някакъв сериозен интерес към бойните игри в бг. От тогава насам нещата са се променили малко или много.
В бг никога не е имало аркейд машина на GG, а хората, които играят бойни игри на PS2 играят предимно 3D бойни игри. Поради тази причина интереса към GG в бг по мои наблюдения идва главно от PC версиите на играта. Това означава основно GGXX#R и Isuka. Имайки предвид положението в бг, това е напълно естествено, но все пак има и своите лоши страни. Сега сме 2008ма година и от доста време, всички сериозно турнири по света се провеждат само на GGXXAC. В това отношение ние сме доста назад. Без да има ядро от поне 5-6 сериозни играча, които да играят AC поне 1 седмично или 1 на 2 седмици когато е възможно, в бг не може да става дума за сериозна GG сцена. Като прибавим и това, че GG напрактика изглежда няма официален релийз в бг(поне аз не знам за такъв, а дори и да има от челен опит знам, че никой от вносителите на игри не би се заинтересувал сериозно, поне за момента), което означава липса на дори елементарни спонсори за турнири или поне шоу мачове - положението наистина не изглежда розово. Все пак има и добри признаци.
Интереса към GGXX#R online изглежда нараства и в момента има може би около 30 бг играчи, като броят им изглежда се увеличава. Ако се появят дори малка част играчи, които да имат по-сериозен интерес към играта и желание да отделят не много пари, положението може да се подобри много бързо. Това което ви е нужно е PS2 с чип, които в момента се намират около 200лв и приспособяване към игра с PS2 пад(за тези които не могат). Има вариант също така да се играе с подобен(менте)пад за PC или с USB приставка за PS2 пад

Състоянието на Guilty Gear в България Controller_Adapter_Cable_ps2_to_PC_83_160

Ако някой има по-сериозно възможности и желание разбира се, би било добре да се учи да играе с arcade stick
Състоянието на Guilty Gear в България 1194055136

Ще се радвам да помогна на всеки, който има сериозен интерес към GGAC. За момента дори имам възможност да дам на заем един PS2 с AC, но само на някой, който има сериозно желание да се учи study
Върнете се в началото Go down
Misa
Risk Rating F
Risk Rating F



Брой мнения : 13
Join date : 23.04.2008

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 4:07 pm

Пък дай на сам ама... няма да стане... аз съм от Плн... и.... кофти
Върнете се в началото Go down
FlashSteP
Risk Rating F
Risk Rating F
FlashSteP


Брой мнения : 9
Join date : 16.07.2008

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeСря Юли 16, 2008 4:11 am

Принципно имам огромното желание да се науча,но кандидат-студентските изпити тази година ми отнемаха цялото време.Сега,когато почти свършиха имам необходимото.Ако можеш да ми дадеш някакво по-подробно инфо относно как да подкарам AC на моето PC и да си купя стик ще съм ти много благодарен.Мерси предварително.
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeСря Юли 16, 2008 1:31 pm

Той го играе на PS2 очевидно.Тоест на PC незнам някой да го е подкарвал.Аз съм пробвал със емулатори колкото искаш,но не става.
Върнете се в началото Go down
Frostburn
Risk Rating F
Risk Rating F
Frostburn


Брой мнения : 7
Join date : 19.09.2008

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeПет Сеп 19, 2008 7:58 am

аз подкарах AC на PCто ама е страшно лагаво, а машината ми подкарва последните игри добре така че забравете за съвместимост скоро

за състоянието наистина е лошо изглежда, но аз съм навит да се развивам доста щото си мисля че GG е най-добрата бойна игра
Върнете се в началото Go down
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeВто Сеп 23, 2008 11:03 am

Frostburn, eвала за ентусиазма, но ти не си първият нито последният, който казва, че ще се развива. От както съществува този форум до сега в крайна сметка има доста играчи като бройка, но почти никой не е наистина добър, като за стандарта, който съществува. Има няколко причини за това:

-По-голямата част от играчите са играли играта преди това само на PC срещу приятели(които не могат да играят) и когато идват онлайн носят със себе си паразитната, грешна представа за това как трябва да се играе играта срещу хора. Трудно се адаптират към играта на другите, не знаят почти нищо за системата и в крайна сметка ядат много бой. Тъй като обаче е по-лесно човек да каже на другите, че са ламета или че играта е тъпа примерно малко са тези, които наистина се развиват. Трудно е човек да признае пред себе си, че е играл години наред грешно.

-Има такива, които са свикнали да играят survival или някой друг несъществен режим както и с златни герои+Kliff&Justice. В резултат на това VS играта в и-нет им се струва доста разлина, неразбираема и в крайна сметка не се захващат сериозно.

-Съществува много хейт и его при играта в и-нет. Типично като за нас от бг има такива дето се мразят, куитват, пишат по форуми и чатове, въобще правят всичко друго само не и да се развиват в играта.

-За съжаление въпреки всички съвети и тн. по-голямата част от бг играчите дори имайки желание да се развиват в играта са поели по грешен път. Учат предимно комбота и разни други "заварени положения" при условие, че не могат да правят елементарни неща като 1Frame Jump, Alpha Counter и дори F. Defence. Почти никой не използва стабилно окиземе, миксове за горен и долен блок, даш брейк или някакви други по-сложни маневри, които създават реален шанс. В крайна сметка забиват в една стена от където няма измъкване, освен ако не си промениш начина на мислене спрямо играта, а това както вече казах е трудно.


Извинявайте ако звуча прекалено критично, но днес за пръв път влязох да играя от месеци насам (защото бях зает с анивенчър и разни други неща) и не видях бг играчите да са мръднали от нивото, на което бяха преди. През повечето време просто е достатъчно да седя и да чакам грешка, след която правя серия с knockdown > елементарно окиземе > комбо и тн. Като се повтори 3-4 пъти този процес и до там.
Иначе ако искаш да играеш наистина сериозно GG, си вземи PS2 има за по 200лв с чип и играй Accent Core - това е световният стандарт в GG. Reload за PC в и-нет е полезен и могат да се научат доста неща, но има бая тънки разлики и детайли, които правят AC различна и по-добра игра.
Върнете се в началото Go down
Frostburn
Risk Rating F
Risk Rating F
Frostburn


Брой мнения : 7
Join date : 19.09.2008

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeЧет Сеп 25, 2008 5:06 am

да разбирам, като човек който сега започва да играе имам всичко да уча така че.... мда ясно ти е
а PS няма да си взема или поне не ското защото няма с кой да го играя, а на PC версията поне има много хора в нета които са на едно според мен високо ниво, проблемите там пък са 2 няма смисал да почвам да играя срещу хора на които им хващам 1 игра от 20-30, и второ клавиатурата... не е направена за GG, a arcade stick не знам къде да търся и да не е 3цифрена сума, а гейм пад-а не знам дали ще ми свърши достатъчно работа а и не съм се опаричил че да взимам няколко контролери, това може да се добави и като причина да не си взема PS-а, все пак не ходя на работа

съвет за контролерите и може би няква компания с която мога да тренирам?
Върнете се в началото Go down
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeЧет Сеп 25, 2008 1:32 pm

Вземи си такъв който излгежда като за PS2 само че е с USB изход за PC. Това е най-добрият вариант който мога да ти предложа като нямаш PS2.

Не знам какво имаш предвид под "компания" играй в нета отначало с B/C рангове после минаваш нататък. Ранговете не са решаващи, но все пак като поиграеш малко с хората ще придобиеш впечатление срещу кой има смисъл да играеш.
Същевременно прочети това, което е написано тук за системата на играта, ще ти помогне.
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeПет Ное 07, 2008 6:15 am

Това като сте го писали не съм го видял.Сега ще отговаря макар и никой да не го прочете.
Реално останаха около 5-до 7 човека максимум които играят,всеки от които се разви МНОГО,по свой собствен си начин(поне според мене).Има хора които нон стоп тренират комбота(howtroublesome),а има и такива които все си играят както им скимне(аз).Но като цяло нямаме нищо общо с преди.Не казвам че сме по добри.Просто сме много по различни...
Върнете се в началото Go down
Arth
Attention readers! Your asses now belong to Satan, no use in tying to run or hide.
Arth


Брой мнения : 208
Join date : 25.04.2008
Age : 34
Местожителство : Погледни нагоре

Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitimeСъб Ное 08, 2008 5:01 pm

Всеясна истина е, че времето променя всеки един играч и тъй да се каже го "кове". Дали ще се отнася за придобити лоши навици или надобряване си зависи строго индивидуално от играча. Под наблюденията ми в лоби-тата българските играчи се "прецедиха" през една цедка и вече по-рядко се срещат учащи се българчета. Това са мои наблюдения де, не твърдя, че са верни.
Върнете се в началото Go down
http://www.switchfoot.com/in_index.html
Sponsored content





Състоянието на Guilty Gear в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Състоянието на Guilty Gear в България   Състоянието на Guilty Gear в България Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Състоянието на Guilty Gear в България
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Guilty Gear X Rising Force of Gear Image Vocal Tracks Side 1...
» Guilty Gear X Rising Force of Gear Image Vocal Tracks Side 2...
» Guilty Gear X Rising Force of Gear Image Vocal Tracks Side 3...
» Guilty Gear XXR VSNET
» Guilty Gear Manga

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Guilty Gear :: .:: GG Общи Дискусии & Медиа ::.-
Идете на: