Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Oтборното срещу Румъния - общи параметри

Go down 
+3
[BG]Ovito
Saito
Slavi
7 posters
АвторСъобщение
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeВто Ное 18, 2008 4:27 pm

Тъй значи в скайп си подхвърляме някои идеи да направим отборна битка срещу Румъния 3v3 или 5v5.

Тук сега ще напиша какво мисля по въпроса, както и впечатленията ми от последният турнир.

След наскоро завършилият турнир определено се вижда, че в играта на някои хора има напредък. Въпреки че форума беше умрял толкова време явно част от народа е играл, което е добре. Аз самият бях доста зле с много смътни спомени точно как трябва да се играе. Тези, които участваха с срещу, които играх няма как да не са забелязали това.
Как тогава успях да взема турнира? Надявам се няма да сметнете обяснението ми за хвалене или нещо подобно.

Когато някой иска да надобрее той, тренира комбота и различни видове атаки. Тъй като голяма част от тези неща са или изкопирани (в което няма абсолютно нищо лошо) от материал в нета или взаимствани от играта на някой, може да се каже, че тези attack patterns представляват нещо като шаблон, който вие следвате, за да побеждавате в играта. Когато това нещо стане ясно за опонент срещу вас, който е наясно с играта, за него става много лесно да се предпази, а по опитните направо ще ви контрират лошо по някакъв начин. Това е първият неприятен момент, който води до 2рият - на земята сте и трябва да се защитавате от атаки за горен или долен блок. Освен в някои специфични ситуации и когато играете с по-особени герои като Faust или Venom примерно, колко сте атакували преди това няма никакво значение. Ако нямате настройката да сте в защита в някои случаи дори по 10 секунди значи сте обречени отнова да побаднете в същата ситуация след комбо. Тези проблеми ги имат абсолютно всички играчи в този форум.
Експлоатирайки тези слабости станах победител въпреки, че играх особено зле както се вижда на реплейте.

Казвам тези неща сега тук, защото независимо дали наистина ще играем отборно Бг vs Румъния скоро или по нататък, това аспекти на играта, които задължително трябва да изгладите.

Сега смятам да ви предложа как да се определи кои 3/5 човека ще представят Бг срещу Ръмъния. За сега нищо не е говорено конкретно и това ТРЯБВА да си остане така на този етап. Дали ще е Ръмъния или някоя друга страна, сега или по-нататък няма значение, но в момента нека да използваме този повод, за да опитаме да направим нещо като хората заедно. Ако изградим силен и стабилен отбор и играта ви се подобри това ще е от полза постоянно.

До сега имаше достатъчно турнири и не мисля, че определянето на отбора трябва да стане с турнир. Тъй като аз имам най-много опит в тия неща, а и съвсем наскоро играх Team Battle Sofia vs Plovdiv на Soul CliburIV по време на Байт Експо(бихме ги с 3:0 Very Happy) и мисля, че ще е най-разумно ако аз определя участниците.
Това няма да стане с просто избиране разбира се. Стартирайки от утре в тази тема започва записване на желаещите то ще свърши до края на седмицата, а от сряда другата седмица почваме да играем срещите.

Ще играя с всеки желаещ 10 игри. Участниците НЯМА ДА СЕ ОПРЕДЕЛЯТ ПО БРОЯ ПОБЕДИ ОТ 10-ТЕ ИГРИ. Критерият ще е по-скоро играта ви цялостно. За да не звучи прекалено неясно долу ще напиша общите критерии:

-Конролиране на тайминг и дистанция.
Кога и как се предвижвате към противника, използвате ли правилният начин на предвижване като air dash или обикновен dash спрямо определен противник (срещу Ky и Sol е едно срещу Axel примерно е друго). Как използвате Dash Brake, Back Dash и други.

-Защита.
Кога и как използвате F. Defence. Koлко добре се пазите от миксове в които има примерно Dust. Moжете ли да контрирате противника, когато той оставя "дупки" в атаката си. Moжете ли да използвате правилно Burst?
Особено много ще обръщам внимание на 1F Jump и JF/Instant Block. По-долу ще обясня за всеки случай някои от тия понятия.

-Комбо Акуратност.
Пропускане на комбо е пропуснат шанс, а в някои случаи дори възможност за атака от страна на противника. Срещу различните герои спрямо "тежеста" им се правят различни комбота. Трябва да знаете ако не всички то за сега поне повечето "категории" срещу Potemkin е едно комбо срещу Jam e друго.

-Мix Ups.
До колко атаките ви след като противника падне на земята са разнообразни и резултатни. Много е важно да разберете, че успехът 2 пъти в една комбинация не значи, че самата комбинация е правилна, сменяйте спрямо спецификите на героя и противника на всеки 2 пъти различна атака после на 3 пъти или на 1, хвърляне, dust не ставайте предвидими. Ако виждате, че противника се ориентира правилно не се отчайвайте и продължавайте, щото иначе ще се окажете от "приемащата" страна на микса.

-Използване на Tension.
Как и кога ползвате RC и FRC. Koлкото турнир играх тук, честно казано не си спомням да съм виждал 1 път някой да използва Alpha Counter(6 P+K 50% tension). Това какво и Burst-а могат да са опасни ако ви усети противника, но често пъти е по-добре да го използвате от колкото да се пазите неизвестен микс в лош момент и да умрете с 50% tension.

-Преценка на рисковете.
На пръв поглед лесно нещо, но когато човек е в разгара на битката и под напрежение обикновено е склонен да прави глупости, които след това му изглеждат абсурдни като гледа реплея. Най-важното за сега е да вземате правилни решения когатото вие или противника ви е на малко кръв. Не си заслужава да използвате удар, след който ако противника ви го блокира може да ви вземе много ако той самият е на малко. По този начин рискувате много само за няколко пиксела кръв - по-добре изчакайте по-добър шанс. Обратното също - не чакайте прекалено много когато сте на малко кръв, по-добре да предприемете някаква офанзива с по-голям шанс за демидж от колкото просто да чакате няква грешка. Няма 100% печеливша формула разбира се просто имайте едно на ум.


*1F Jump 7~(възможно най-бърз) P+K(FD) - скачате с FD и това ви дава шанс да се пазите от микс във въздуха където няма горен и долен блок. Най-често се използва като ставате от земята. Внимавайте защото не във всички случаи това може да се направи и може просто да ви ударят нормално докато се изправяте.

**JF/Instant Block - блок в последният момент. Героят свети в бяло при успешно изпълнение. Действа почти като FD, само че не струва Tesnion. Moже от много миксове да се изплъзнете успещно с това. Обикновено хората не са свикнали някой да им се пази така и се чудят кво става, като по средата на микса се окажат на няколко стъпки от противника. Изполвайте го срещу гарантирани удари по блок, които знаете колко са на брой и в каква равнина удрят. Например CSE с Ky е 3 удара и ако му направите този блок може да се окажете достатъчно далеч на безопасно разстояние. Все пак преценявайте кога си заслужава да рискувате!


Oще нещо важно! Играйте сега с каквите герои искате, но имайте предвид, че не е желателно и практично за нас да имаме примерно 3ма Ky от 5 човека отбор. Да не говорим за това, че те може и да не се навият ако може да се дублират героите, което по принцип е неприемливо в такива отборни игри, но все пак ние не сме в Япония или US така, ще видим. Мисълта ми е - не играйте много с Ky, защото аз смятам да играя с него ако наистина има team battle, за сега изключение мога да направя за Ovito и брат му евентуално тъй като те не могат да играят с друг герой. Ако дай боже живот и здраве цялото това нещо се състои, но те не се навият за дублиране тогава вече няма да имаме избор и ще трябва да играем по между си мирор мачове за определянето на представителят за определения герой.

Това е за сега. Надявам се след всичко това до към края на другата седмица да имаме някакъв отбор и да си направим вече някви планове са teh real thing.
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeВто Ное 18, 2008 6:59 pm

Ами набързо няколко думи.....
Аз мисля(лично мнение),че не точно тези неща определят един играч колко е добър,като изхождам от факта,че хора които много лесно могат да покрият тези изисквания на мене лично са ми лесни като опоненти и побеждавам срещу тях без да се затруднявам кой знае колко(говоря общо а не за българите в частност) Very Happy Very Happy Very Happy Мога да дам нагледни примери как хора които явно владеят играта много по-добре от мене на равнище максимални комбото без пропускане FRC,DAA,dash и каквото още се сетиш,губят от мене доста често Wink
Иначе ако решиме всички нещата да станат така нямам нищо против и ще се включа и аз.
Виждам от каде изхождаш като възглед.Тоест по този начин гарантираш стабилната игра на отбора.Като човек,който се занимава с fighting игри на много по сериозна основа от нас,мнението ти е добре изложено и обусновано,както и смислено.
Под стабилност пак имам предвид някакъв критерий който се разбира различно от всички.Има много смисъл в това което казваш,но пък това не винаги е всичко.
И да не забравяме,че повечето хора тука играеме за забавление(или поне аз).Тоест ако сме БГ срещу друга държава,с цел чест,
ще се промени тотално начина на игра и мислене Smile (поне моя)
Иначе за тези 10 игри ще се възползвам максимално да понауча нещо,освен че ще наблюдавам каде какви привички имаш с цел експлатация Wink
Върнете се в началото Go down
[BG]Ovito
Risk Rating F
Risk Rating F
[BG]Ovito


Брой мнения : 25
Join date : 13.05.2008

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeВто Ное 18, 2008 7:07 pm

Според мен идеята е много добра аз съм съгласен да участвам.Ако евентуално не се позволи доблиране на герой (което по принцип трябва да е така) и съответно не мога да играя с Ку ще ми се наложи да играя Eddie.По принцип той ми е резерва в такива случаи но съм сигурен че няма да мога да се представя толкова добре колкото бих ако играя с Ку а все пак това не е обикновен турнир и затова бих оставил честта на Слави да играе с него дори и при евентуална победа на миррор мач , за която шансовете ми са минимални.И така да оставим това с героя.Ако наистина се състои нещо такова , в което искрено се надявам наистина трябва да изгладим всяка една подробност и да успеем да постигнем максимални резултати.Имам в предвид грешките за които каза Слави.Когато човек е под напрежение останал на малко кръв или знае че опонента му е силен не бива да се спича както по принцип правя аз.Давам пример със себе си в мачовете за финала със Слави.Тогава 2 или 3 пъти направих една и съща много тъпа грешка - а именно да се опитам направя FRC за да мога да дашна след Vapor Thrust когато не съм сигурен че съм направил Jump Install.Ако има някои който не ме е разбрал на по-простичък език бих казал че просто изразходих на вятъра 50% tension при това не един път а той можеше много да ми помогне по напред в дуела.Направих и други грешки които ми костваха загубата при това също не един път.Нямам оправдание но ако се класирам за този международен турнир ще дам всичко от себе си за да не ги допускам.Сигурен съм че и всички останали ще направят така.Иначе не знам румънците на какво ниво са но не бива да ги подценяваме.Слави е най-запознат така че той ще каже.Дано успеем да сформираме силен отбор и победим.Успех на всички (:
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 12:08 am

Нивото им е доста по-слабо от нашето когато играеме за кеф.Ако играеме сериозно са много назад от нас.При положение,че имам обща идея за най-добрите им играчи,поне аз просто не ги виждам.Мога да ти изброя поне 5 човека от тука,които ако внимават могат да им бият целият отбор САМОСТОЯТЕЛНО.Сега това като го казвам не значи да ги подценяваш.Просто да си максимално уверен в себе си докато им пукаш манерчиците Wink
Върнете се в началото Go down
Anarchy
The Fire Phenomenon
Anarchy


Брой мнения : 459
Join date : 20.04.2008
Age : 30
Местожителство : In my own priva7e hell...

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 4:55 am

Доста кратък отговор на идеята...
Да започна с това, че Не съм съгласен с идеята... да... полезна информация си дал, много полезна, но не съм съгласен с идеята като цяло... Играта затова е игра... за да се забавляваме... не играем за пари, не играем на живот и смърт...
Нека просто се забавляваме пък по - добрите ще победят...

Този петък както стана ясно ще има турнир... в него ще се събират
точки... първите 5 с най - много точки ще играят евентуално срещу петима от румънския отбор... които подкрепя идеята на Слави нека се запише тук...
не задължавам никого... аз лично няма да участвам в този тип
подбор на играчи... нека няма " дискриминация "... играчите ще се
определят чрез турнир...

НЕ пиша с цел да обидя/нагрубя някой...
Изразявам лично мнение...

ЕДИТ: Ако стане успешен турнира... ще има и срещу други нации... ^^

Върнете се в началото Go down
https://guiltygearxx.forummotion.com
VEDEN
Risk Rating F
Risk Rating F
VEDEN


Брой мнения : 32
Join date : 27.04.2008
Age : 35
Местожителство : The city of your nightmares (remember the song)

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 12:20 pm

Винаги имам желание за хубави мероприятия. Разбира се е хубаво хората(в частен случай аз) да имаме поне 1-2 седмици да се приведем в някаква нормална форма, а не като сега. BTW, хубаво е да се знаят имената на всички хора, за които знаем, че са ромънци, за да можем да видим предварително и те какво могат ^-^
Върнете се в началото Go down
[BG]Ovito
Risk Rating F
Risk Rating F
[BG]Ovito


Брой мнения : 25
Join date : 13.05.2008

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 1:17 pm

Значи Сайто това за играчите не съм сигурен дали е така.Ще дам пример с онзи когото наричаш ,,робота"" 90% съм сигурен че е румънец защото мога да му гледам игрите.Освен това може да има още играчи които например не играят на нашия дилей или влизат рядко а са много добри.Имам съмнения за още други че също са румънци така че относно нивото им не бъди сигурен че е под нашето.Да не стане така изведнъж да ни смажат.Тва ще бъде като гръм от ясно небе.


СЛАВИ ако можеш напиши никовете на румънските играчи за да разбера за кои става въпрос и да имам представа горе долу срешу какви опоненти и срещу какви герои ще играем.

Иначе не отхвърлям и идеята на Anarchy но както решите.....Аз съм съгласен с всичко това дали Слави ще определи играчите или турнир аз мен не е от голямо значение.Аз съшо играя за удоволствие но за това мироприятие имаме нужда от наистина добре квалифицирани играчи които владеят нещата изброени от Слави а не просто ги знаят на теория защото едно е да ги знаеш друго да ги прилагаш както и където трябва.Все пак представяме България един вид а не просто играем fun-мачове срешу Румъния.
Върнете се в началото Go down
VEDEN
Risk Rating F
Risk Rating F
VEDEN


Брой мнения : 32
Join date : 27.04.2008
Age : 35
Местожителство : The city of your nightmares (remember the song)

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 1:45 pm

Вземете предвид, че някои от нещата, са просто невъзможни за правене. При мен например, долен Full block е невъзможен. Просто клавиатурата не го позволява, за това и не го използвам срещу играчи, които постоянно почват сериите си с 1,2,3 или 4 долни удара. Иначе трябва да поиграем със Slavi малко, би ни дошло добре.
Върнете се в началото Go down
Anarchy
The Fire Phenomenon
Anarchy


Брой мнения : 459
Join date : 20.04.2008
Age : 30
Местожителство : In my own priva7e hell...

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 1:48 pm

Главно действащи румънци ще са тези :
Fettered
Skyrape
Anji78
Ned
Something Not Taken...
Естествено може да има и изненади.. като напримерно

Robbie
Obelisk
vladek|m|
Piciu and so on....

Иначе пак казвам.. в петък ще има турнир, който иска нека се включи в него...
Ние ще определяме правилата, ние предизвикваме....
Мисля, че ще е добре за нас ако вземем правилата от SBO турнирите... (
да няма повтарящи се играчи.. и т.н... ( който иска да научи повече за SBO турнирите... да влезне в раздел " Турнири " и там има една такава темичка... ) ), но това ще се реши след като се изберат 5мата участващи...
Върнете се в началото Go down
https://guiltygearxx.forummotion.com
Arth
Attention readers! Your asses now belong to Satan, no use in tying to run or hide.
Arth


Брой мнения : 208
Join date : 25.04.2008
Age : 34
Местожителство : Погледни нагоре

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 1:53 pm

Предлагам да изберете последните топ 5 от турнирите, за да направите мини-турнир м/у тях и да видите кой има най-големият потенциал за представяне на форумите.(В съответствие на петима)
Върнете се в началото Go down
http://www.switchfoot.com/in_index.html
Anarchy
The Fire Phenomenon
Anarchy


Брой мнения : 459
Join date : 20.04.2008
Age : 30
Местожителство : In my own priva7e hell...

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 1:59 pm

И това е идея..., но доста неща са се променили от преди...
Примерно Traumatic не играе вече, други пък са станали по - добри... трети пък са нови играчи с потенциал... и т.н...
Та според мен най - удачното е решение... в турнира този Петък... да се
събира точки.. първите 5ма ще участват...
Турнира ще включва и играчи които до сега не са участвали в турнири на
форума, но са добри... ( като Wayfinder, ASDF, Ermac and etc... )
Пък ще мисли за нататък... Razz
Върнете се в началото Go down
https://guiltygearxx.forummotion.com
[BG]Ovito
Risk Rating F
Risk Rating F
[BG]Ovito


Брой мнения : 25
Join date : 13.05.2008

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСря Ное 19, 2008 2:15 pm

Така след известни размисли за най-добре смятам да се проведе турнира за който стана въпрос.Така според мен ще се избегне дискриминация спрямо някои играчи и ще се останови какво е точно равнището на всеки един в момента.Именно с точките е най-доброто решение защото така се отсяват най-добре играчите.И дано все пак преценките на Слави за всеки един от нас съвпаднат с резултатите от турнира.Имаме и евентуално решение ако при 1те петима се получи дублиране на герой защото румънците надали ще са съглсни с това.Решението е mirror-мач и който победи взема героя а другия играе с евентуалната си резерва.Дано сте съгласни.Това е само предложение което трябва да обсъдим и да решим заедно Wink
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeЧет Ное 20, 2008 12:04 am

Значи ще се повторя от по-горе.
Ovito-Няма как да съвпаднат преценките.Защо???Защото ще има хора които ще покрият тези неща по-добре от мене със сигурност.Или от някой от друг да речеме Razz.Макар че по-некадърен играч от мене на дали има,но това е друг въпрос.
Или да го поставиме така:
"Това,че правиш тези неща а аз не ги правя да речеме или пък че ги правиш по-добре от мене НЕ значи че задължително ще ме биеш Smile"
Върнете се в началото Go down
Crack
Risk Rating F
Risk Rating F
Crack


Брой мнения : 2
Join date : 21.11.2008

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeПет Ное 21, 2008 5:27 am

Първо да питам - къде, как, на коя версия, и на какво ще се играе?
Върнете се в началото Go down
Anarchy
The Fire Phenomenon
Anarchy


Брой мнения : 459
Join date : 20.04.2008
Age : 30
Местожителство : In my own priva7e hell...

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeПет Ное 21, 2008 5:34 am

Crack.. намери ме на скайп - soliderz да ти обясня...
Върнете се в началото Go down
https://guiltygearxx.forummotion.com
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeПет Ное 21, 2008 11:27 am

Сега значи или аз нещо не разбирам или вие възприемате думата "дискриминация" по някакъв грешен начин.

Хората, които бих определил аз по критериите от горе, няма да са много по-различни от тези, които биха се класирали топ 5 на квалификационен турнир. Защо си мислите, че ще сложа просто "който ми харесва" а и каква е ползата за мен от това? Къде точно е тази дискриминация??

Начина който ви предложих аз ви позволява да промените играта си в положителна посока, даже и генереално съм написал общите неща, които куцат на всички (и на мен включително). За това изрично посочих, че няма да гледам резултата от игрите.

Като играем квалиф. турнир както се очертава това, което правим фактически е да играем пак ние самите по между си - нещо, което очевидно няма да подобри играта на никой. Може да тренирате комбота и да гледате много филмчета, но както се вижда играта ви няма да се подобри само от това. Пак казвам на всички в този форум им липсват навици в защита, контрол над ритъма и дистанцията в боя, mind games, okizeme и тн. Вместо да губим време в турнир, в който хората отново правят същите грешки, но се класират напред защото другите не могат да се пазят можем да използваме това време над изглаждане на елементите, за които съм писал горе. Това ще подобри играта ви значително повече от колкото да се научите да вкарвате 1-2 хита повече в серия. Това го казва от гледна точка на човек, който се занимава с турнир по електронни игри от както изобщо има такова нещо в Бг.

Другото нещо - не виждам в каква връзка се споменава играенето за удоволствие тук. Това е ясно, че всеки, който играе го има още повече хората, които ще се класират в този отбор по един или друг начин.
Отборното играене срещу друга страна обаче е нещо повече - и има голяма доза ОТГОВОРНОСТ!
Това най-малкото означава, че човек трябва да вкара малко повече старание от обичайното и да променя играта си по начин, който може да не му е по-сърце и да не изпитва "удоволствие" от него, но си остава необходим.

Аз също съм съгласен със Сайто за това, че румънците не са нищо особено, но причината поради, която си губя времето в някакви километрични постове няма нищо общо с това, че ще играем срещу тях. Просто адресирам генералните проблеми в играта ви, ако ги изгладите, победата срещу Румъния, или който и да е друг ще дойде от само себе си.
Отново казвам - не е задължително никой да играе за нещо извън собственото си разбиране за удоволствие от играта, но когато става дума за отборна игра срещу друга страна, всеки член на евентуалният отбор трябва да е готов промени играта си по начин, който може да не му е особено "симпатичен" но е необходим тъй като човека носи някаква отговорност.

Ако нещата, които съм ви казал до тук не сте склонни да ги приемете като истина - гледайте ги от гледна точка на класирането ми в турнирите до тоя момент.

Има още някои неща, които искам да кажа, но тях ще ги напиша в другата тема.
Върнете се в началото Go down
Arth
Attention readers! Your asses now belong to Satan, no use in tying to run or hide.
Arth


Брой мнения : 208
Join date : 25.04.2008
Age : 34
Местожителство : Погледни нагоре

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeСъб Ное 22, 2008 4:43 am

Извинявам се, че не нях прочел мнението на Slavi, след като го прочетох разбрах за какво говори.Има право според мен да прецени кой какво може да прави.Все пак, не само с комбинации се бие в един мач. Аз съм "за" той да определи 10-тимата участника.
Върнете се в началото Go down
http://www.switchfoot.com/in_index.html
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeНед Ное 23, 2008 10:25 am

На мене все още ми е все едно как ще стане.Единственият много отрицателен момент до който води турнира е следния.Много от хората ще играят сега с неща които няма да ползват после срещу Румънците.Пак напомням че класическия вариянт изисква да не ни се повтарят играчите.Така че играенето на нещо сега,което ще го доблирате с някои,който го играе по-добре е чиста загуба на време.
Arth-повтаряме се.Има много живи примери,че комботата не печелят задължително играта.Ще е добре после тея петима да се видят на живо и да потренират и да обменят това онова като опит.Сега аз за себе си съм почти сигурен,че няма да класирам петицата с Аксел,но няма смисъл да играя с Кай,след като има тамън 3ма,които го играят по-добре от мене.
Да важно е да по-отговорно също така.Аз за това и писах в по-горните постове,че стила на игра и приоритетите ще се променят
Това е повече от ясно.
Върнете се в началото Go down
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeНед Ное 23, 2008 12:28 pm

Значи според мен е много безумно да се опитваме да следваме на всяка цена правила от национален турнир в Япония и то само от неговият финал. Не виждам защо Румънците да не се съгласят на дублиране на героите, даже бих казал, че не е задължително, която и да е от 2те страни изобщо предварително да обявяват кой с какъв герой ще играе. Всичко е въпрос на допълнителна уговорка, но първо трябва да се разберем ние по между си преди да се разбираме с тях.

Така или иначе по какъвто и да е начин тоя отбор трябва да бъде определен възможно най-скоро и да почваме да тренираме - демек да играем по-сериозно и в по-различна насока. Ако пък стане така, че наистина не могат да се дублират герои някои ще трябва да си избере друг и да играе с него или да бъде заменен. Пак казвам, че за участие в този отбор е нужно хората вътре да имат малко чуство за отговорност и да са готови да полагат усилия и старание от тук нататък.
Върнете се в началото Go down
Anarchy
The Fire Phenomenon
Anarchy


Брой мнения : 459
Join date : 20.04.2008
Age : 30
Местожителство : In my own priva7e hell...

Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitimeНед Ное 23, 2008 12:39 pm

Като се определят 5мата които ще играят срещу тях чрез турнира.. Тогава ще има тема в която ще обсъждаме правилата !
Върнете се в началото Go down
https://guiltygearxx.forummotion.com
Sponsored content





Oтборното срещу Румъния - общи параметри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Oтборното срещу Румъния - общи параметри   Oтборното срещу Румъния - общи параметри Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Oтборното срещу Румъния - общи параметри
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Guilty Gear :: .:: GG Общи Дискусии & Медиа ::.-
Идете на: