Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 >> Общи Дискусии <<

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Anarchy
The Fire Phenomenon
Anarchy


Брой мнения : 459
Join date : 20.04.2008
Age : 30
Местожителство : In my own priva7e hell...

>> Общи Дискусии << Empty
ПисанеЗаглавие: >> Общи Дискусии <<   >> Общи Дискусии << Icon_minitimeПон Юни 30, 2008 9:17 am

>> Общи Дискусии <<
Върнете се в началото Go down
https://guiltygearxx.forummotion.com
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

>> Общи Дискусии << Empty
ПисанеЗаглавие: Re: >> Общи Дискусии <<   >> Общи Дискусии << Icon_minitimeНед Юли 20, 2008 5:49 pm

Реших да постна няколко реда и тук,тъй като по начало Ky беше главния ми персонаж.........
Като един от главните 2 персонажа в играта,върху КY определено е хвърлена доста работа.
Лесен е за новаци,но е труден за добро овладяване и повечето хора го изоставят за нещо друго след като навлезнат в играта.
Основния плюс на Ky е, че той е това което извън играта бихме нарекли БАШ МАЙСТОР-тоест може много работи.
Има контрол над терена посредством stun edge,charged stun edge.Има добри поукове за абсолютно всякакво разстояние.Има една от най-стабилните meaty атаки(6HS),която прекъсва всякакви ryushou и get up движения ако приложите подходящия тайминг.Много добър е във въздушните двубои(визирам kick-a му от който следва серия и обикновено влиза преди повечето удари на противника).Сравнително бърз е.Като цяло един overall good character(т.е. има го в повечето департаменти Wink
Има и ryushou(vapor thrust)
На Ky обаче му липсва едно нещо-damage.Някъде към последните места в тази класация е горкия.Като го сръвня с другите 2ма,с които играя(AXL,МAY) и разликата е много очевидна.


RC и FRC
FRC имаме на 3 места доколкото на мене ми е известно(ако има повече кажете ми ги)
1.При charged stun edge(тука можете да си вдигнете магията във въздуха ако ви е кеф).Полезен в зависимост с какъв противник играете.На по слабите обикновено като вдигнете магията им влиза.Срещу по-стабилни играчи няма да ви свърши никаква реална работа(ако не ми вярвате сега,рано или късно ще видите за себе си).
Като цяло има смисъл да го правите повече без да вдигате charged stun edge-а нагоре.Но пък от този FRC имате нужда само в определени ситуации,където МНОГО бързате.
2.При падане след въздушен stun edge.Полезно само ако ще ви доведе до комбо и срещу определени герои.Иначе като цяло аз го намирам за безполезно.Без проблем може да се мине и без него.Иначе в някои моменти създава комбота,което е добре дошло.
3.След 26К(не му знам наименованието).По мое мнение,най-добрият от трите.Направо наглася за хвърляне Smile

RC(каде и как)
Основните позиции са следните:
1.При хващане-от там има много различни варияции за комбо но принципно се спами само 1,масово.
2.След успешно 26K могат да се направят няколко вида серии в зависимост от ситуация и фантазия Smile.
3.При правене на jump install(мързи ме да обяснявам в момента какво е това,ако някой иска да знае да пита).
Jump install-a с клавиатура е почти,ако не и съвсем невъзможен(поне при мене е така).Air dash-а,който трябва да се получи след RC,просто клавиатурата не го прави.
Кy има много възможности,така че ако имат достатъчно фантазия....могат да се измислят МНОГО НЕЩА.
Ако сте посредствени просто спамете едни и същи серии.Това обикновенно работи срещу всички.Имането на фантазия не ви прави добър играч(визирам себе си.Мога да правя безброй много разнообразни неща с Ky,в зависимост дали ми го позволява ситуацията и при все това спамерите ми пукат главата като развалена диня Smile.

Базови комбо стартери(цели комбота няма да изброявам.Или си измислете или гледайте от някъде и спамете Smile
1. 5к-за долен блок е и ако ви пуснат следват добри наказания и по възможност може да се продължи с Greed Sever
2.Greed sever(незнам дали правилно съм го запомнил),иначе познато като 24К.
3.Дъст-Ky има добри дъст комбота.Особено ID(Impossible dust)
4.Въздушния kick също е комбо стартер.
Върнете се в началото Go down
[BG]Ovito
Risk Rating F
Risk Rating F
[BG]Ovito


Брой мнения : 25
Join date : 13.05.2008

>> Общи Дискусии << Empty
ПисанеЗаглавие: Re: >> Общи Дискусии <<   >> Общи Дискусии << Icon_minitimeСъб Авг 02, 2008 5:48 am

Ами като цяло поста ми хареса все пак Кy е основния играч с които играя и мисля да продължа да го тренирам докато на стигна поне едно средно добро ниво.Значи относно falce roman cancel-lite (FRC) изпуснал си 4-q cancel а именно този на спешъла Sacred Edge може би не си го забелязвал защото той е малко по-трудно забележим от другите (FRC) но ако се вгледаш добре в някое combo movie ще го видиш .И при cancel-а на Stun Edge освен да вдигнеш магията можеш да я издърпаш леко назад или да пуснеш втора - (малка или голяма) ако е голяма дори можеш да вдигнеш втората за мен лично това изглежда невероятно яко и изпълващо окото Very Happy .Другото което исках да кажа е че споредм мен няма безмислен (FRC) стига да умееш да ги използваш точно където и когато трябва.Аз например ги владея,но понякога ги правя ей така на вятъра и малко безмислено,но с времето всичко се научава и постига стига да имаш желание.А между другото под 26К би трябвало да имаш в предвид Stun Dipper (надолу напред и kick).А и да не пропусна мога да опровергая това че Jump-Install-a с клавиатура е невъзможен.Ще видиш че с малко тренировки ще го овладееш.Това беше последното нещо което тренирах на Ky и не е толкова трудно Wink .Наистина обаче се получават много добри комбота след Roman Cancel-a на Vapor Thrust-a когато си направил Jump-Inastall преди това можеш да импровизираш по всякакъв възможен начин и все се получава нещо красиво.Все пак това му е чара на Ky - техниката му и това как изглежда (мое мнение).И между другото когато избрах да играя с Ky в моя град поне от хората които познавам и играят Guilty Gear никой не му се кефеше а на мен ми хареса най-много тоя герой сега като започнах да играя в интернет виждам че има доста българи които играят с него и това ме радва Smile Това е от мен ако има нещо пишете.
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

>> Общи Дискусии << Empty
ПисанеЗаглавие: Re: >> Общи Дискусии <<   >> Общи Дискусии << Icon_minitimeСря Авг 06, 2008 2:26 pm

Няколко пояснения понеже не съм се изразил докрай добре в горния пост.
1.МНОГО МЕРСИ ЗА FEEDBACK-A(отговора) понеже почти никой нищо не пише.
2.Под сравнително безполезни FRC-та имах предвид,че един СТАБИЛЕН противник няма да ти създаде ситуации,в които да ги изповзваш по предназначение.Както ти каза,ще идат на вятъра.Имаш си на идея предполагам след някои такива изцепления колко зверски те смазват,аз определено имам.Stun dripper FRC съм го определил като най-полезно защото може да се прилага дори срещу БРУТАЛНИ противници,като винаги носи облаги.
За SACRED EDGE FRC незнам нищо защото:
1.НЕ гледам комбо видеота или каквито и да е други подобни.Мисля сам или копирам от противници,но след което винаги персонализирам.
2.НЕ ИЗПОЛЗВАМ SACRED EDGE.Изиграл съм около 10 хиляди дуела ползвайки KY и ако съм го направил 20 пъти ще е добре.В сравнение с другото OD(Strike of a Lightning(или както се казва)) за мене изобщо не си заслужава.
Ако имаш подходящия тайминг за 6246HS,използвайки го като контра в подходящите ситуации,може да пречини невиждани безобразия(това е ЕДНОТО ЕДИНСТВЕНО нещо,за което мога да твърдя че съм добър като тайминг).Имам една лична(или поне не съм я виждал от друг идиотщина) да го правя това след ID и си е доста стабилно.
За Jump install моята клавиатура (и старата и новата) явно няма response.Опитвал съм стоици пъти и air dash след vapor thrust,просто не става при мене и това е.
Да добавя освен това някои пропуснати нещица.
VAPOR THRUST е много добър удар,понеже понякога може да се направи точно когато се опитват да те праснат при някой от завършващите ти удари(не го обяснявам добре,знам).
Като се направи цялата секция за KY ще напиша каквото мога.
Върнете се в началото Go down
[BG]Ovito
Risk Rating F
Risk Rating F
[BG]Ovito


Брой мнения : 25
Join date : 13.05.2008

>> Общи Дискусии << Empty
ПисанеЗаглавие: Re: >> Общи Дискусии <<   >> Общи Дискусии << Icon_minitimeПон Авг 18, 2008 8:22 am

Н.П. за отговора Smile. Прав си комбо клипчетата.Значи там обикновено прилагат прекалено ''изчанчени'' серии от удари,които в повечето случаи са неприложими в нормален дуел.Ще ти кажа 2 причини едната е Recovery-то понеже играчите си правят клипчетата на Training Mode и не слагат Recovery от менюто с опции и така си бият по героя без той дори да може да се освободи (това се отнася само за някои клипчета).Другата причина се състои в това че в повечето комбота използват MAX Tension,аз лично никога не съм успявал да си запазя максимален теншън когато насреща ми има някои добър играч.И въпреки тея недостатъци има много хубави комбо - клипчета които ме изумяват и от които съм научил доста пък и ми доставя удоволствие да ги гледам.Прав си и за Vapor Thrust - това ако не се лъжа е втория по сила удар на Ky - Damage:50 ; първия е Charge Stun Edge-Damage:54 и другите вече са по-слаби - Stun Edge Damage:40 ; Aerial Stun Edge Damage:33 ;Stun Dipper damage:41 ; Greed Saver Damage:30.Но както и да е това не е толкова важно.
А,относно клавиатурата моята е Delux DLK-5002 абсолютно обикновена е без никакви екстри може да се намери почти във всеки компютърен магазин или в Tehnopolis,Tehnomarket и други такива.Иначе ще си вземам някаква друга понеже с тая имам някои проблеми а и както каза има слаб response.Тая дето мисля да си я взема уж възприемала 3пъти по-бързо от нормалното това което натискаш.Малко не ми се вярва но както и да е...Иначе от време на време тренирам с PS2 GamePad на Accent Core и мисля да си взема приставката за която беше казал Slavi за да мога да си го пригодя на копютъра и чрез нея ще мога да си свържа и Arcade Stick ако си взема
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

>> Общи Дискусии << Empty
ПисанеЗаглавие: Re: >> Общи Дискусии <<   >> Общи Дискусии << Icon_minitimeСъб Окт 11, 2008 10:13 am

И такаааам......макар че остана малко за Аксел,ще почна да пиша за Кай...
Останалите Аксел теми нямам за сега на какво да ги базирам,тъй като нямам необходимият игрови опит срещу съответните герои.........ааа да...няма отделни теми за това ще поствам тази на порции.

Авторско въведение
Първо искам да поясня,че няма да описвам никакви комбота а само стратегии за игра-игрови подход и други полезни съвети.На комботата ме няма никакъв.Има поне 3 или 4ма други българи които да питате за тях......и така..

За Кай.....
В Dustloop форумите бяха дали едно много добро определение за Кай,което ще им открадна-"A Jack of all trades"
т.е. може от всичко по малко но за това по натам.....
Кай е лесен за начинаещо ниво и малко по-труден за напреднало.Разполага с доста богат арсенал удари,което дава много място за импровизация,ако ви се прави такава.Има кадърна защита(вижте таблиците в Dustloop) и е цялостно удобен за ползване.Има стабилен обхват и доволно далекобойни опции.Нещото което няма е тежък удар,тоест нанася като цяло малки щети,за сметка на това обаче може да прилага доста добър натиск.Двете що годе се компенсират.........

Ударите
1.6p-много добър и стабилен удар с добри параметри.Използва като контра за въздух предимно,но и за земя е доволно добър.Дава неуязвимост на горната част на тялото.
2.2p(същият е и в другите клечащи позиции).Много бърз удар.....намира различни приложения в зависимост от различните хора.Аз го ползвам предимно като комбо-брейкър.
3.5p.....като по горе...може би най-бързият удар на Кай-лично аз го ползвам пак за спиране на някои комбота.
4.2к-един от доста подценяван удар.2к е много добър близък поук,както и комбо стартер,също може да изпълнява функцията на комбо брейкър.
5.5к-важен удар за Кай,от основните начини за почване на комбо и доста кадърен поук
6.6к-добрър за определени ситуации изискващи точно този удар
7.5s-основният и съответно най-добрия поук,с който Кай разполага.Много добрър обхват.
ВНИМАНИЕ(от близо този удар си мени параметри и се получава друго,тази му фуннкция съответно е за комбо...)
8.2s-също много добър поук,изискващ долен блок и с доста обхват-интерира се добре в някои комбота.
9.6hs-много добра "meaty" атака,с добър damage и последвана от солидно комбо
10.5hs-добър удар за комбота и определени ситуации.
11.2hs-"ключов" удар.Има го в доста от комботата и върши безобразна работа в защита.
12.Stun Edge-по земя или по въздух това е далекобойната сила на Кай.Има редица приложения в много ситуации.
13.Charged stun edge-вашият най-добър приятел при създаване на тежък натиск или прикритие....
14.Vapor thrust-dragon punch-a или ryushou-то на Кай.Има го на много места и като контра и в комбо и за защита.
15.Greed Sever-ами най-тежките Кай комбота като цяло идват от тук
16.Stun Dripper-подсечката.....интегрира се в доста комбота и се ползва за измъкване от определени ситуации
17.2D-от любимите ми удари-подсечка отвно Razz ....обикновенно завършва комбота,но може да се ползва и за поук
18.5D-dust........
19.OD-2 броя:Sacred Edge i Strike of lightning-или Ride the lightning-както там се казва-имат комбо приложения предимно а второте се ползва и като get up движение
от скок:
1.k(ритник)-въздушен комбо стартер,както и много бърз удар с МНОГО добри параметри.Превъща Кай в сериозна въздушна заплаха.
2.p(тупаницата).....................ами аз не и намирам полза............
3.s(слаш).Също с безобразни параметри и много добър при дефанзивни скокове.И е достатъчно бърз.Виждал съм го един път да се ползва като подобие на комбо стартер.......някой път ще обясня...
4.hs-бавен,но тежък удар с доста голям обхват.По мой сметки,често се ползва.
5.D-оставя звезда.....за jump install или за някакво подобие на защитна преграда.........
да спомена отново,че Stun edge,Vapor thrust i "Нещо си" lightning"(ОД-то) има въздъшните си варианти и приложения
Ако съм изпъснал нещо ще го добавя по натам........

Няколко неща за заключение: Кай може да бъде както силно дефанзивен така и силно офанзивен персонаж или пък хибрид от двете.....Някои от движенията му предразполагат към прекаляване с тях,което винаги ще ви изиграе лоша шега(поне според мен)

RC,FRC е писано по горе....още в следващият пост
предварително извинявайте,че се повтарям от по горните постове........
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

>> Общи Дискусии << Empty
ПисанеЗаглавие: Re: >> Общи Дискусии <<   >> Общи Дискусии << Icon_minitimeЧет Яну 22, 2009 11:11 pm

Не бяхме писали много време и реших да драсна някой ред........
На практика ще обясня какво е добре да се прави или да не се прави принципно срещу Кай

1.Кай има много анти възадух неща с които може да си наказва наред,преспокойно
а)скок и кик което е комбо спусък и бие ОГРОМНА част въздушни движения
б)2HS което работи добре в определени ситуации и може да наказва рековъри,също така почва от ниско долу и удря голям радиус пред Кай,след което стига до над главата му..
в)Vapor-ооооо да king THE MIGHTY DRAGON PUNCH Razz,не толкова добър като този на Сол,но пак става
г)"ЛакетЪТ на Народа" или нормално казано 6P,за което нямам какво да кажа,освен че бие ОГРОМНА бройка и въздушни и земни движения

идеята е или да се прави нещо(ако вашия char има такова) което бие някоя от споменатите опции която ползва или да му се направи бърз скок докато прави SE,CSE и да го наритате или евентуално нещо друго,с което разполага героя ви за да натисне или да се предвижи по земя........SE е постоянна заплаха,така че си гответе DASH BRAKE-a

2.Неговите "pokes" са от най-стабилните в играта и са доста като цифра.Никак не му липсват опции за за средно растояние
Всеки char си има позиция на която се чуства най-силен.Гледайте да сте в нея.Иначе общи позиции за срещу Кай или до него плътно и много OKI или надалече за да го предизвикате да дойде или да направи някоя грешка.
Най важна си остава обаче специфичната позиция на всеки герой cheers


3.При блок: Ако серията почва с 5к,което е през голям част от времето,блокирайте първите му 2(според преценка може и 3) удъра със "зеленият блок".Това ще го отблъсне назад и ще лимитира опциите му за натиск,закарвайки го към продължението за което дебнете....ако ги е направил не съвсем от упор и пробва dust за трети удар,ще сте му извън обхвата......

4.Добре е да се знае колко е внимателен и предпазлив опонента ви и колко често прибягва до vapor за защита.
Ако е много често,сериите с малки пролуки за такива движения трябва да се избягват!!!Ако си познавате достатъчно добре героя правете неща които влизат в директна верига,която няма паузи.
От друга страна може да се пробва блок на мястото на движението кадето се образува пролуката за да се предизвика протвиника да направи vapor и да го пребиете като падне.
Всичко това е "user" специфично!!!!!!!

5.Явно има добър радиус за въздушните мятания......Ovito ми го е показвал това прекалено често Very Happy.Ето още една причина да не му се скача прекалено много...........

П.С.Ние играеме XX RELOAD.Тука няма герой с под 50% и нагоре серия при наличието на tenshion,доста често има толкоз тежки дори при липсата на такъв!!!!
Почти всичко се различава от Accent Core,съответно нещата които ги пише за там ИЗОБЩО не важат за тука.
"Малкото" damage на Кай е долна заблуда!!!!Пак е по-малко от на повечето други герои,но реално 2 кадърни серии и няколко удара ви пращат в гроба.
За сравнение,на Accent Core Кай го водят зависим от теншън и прави серии,цитирам "25% meter for less than 40% damage"
С толкова на XX RELOAD не е под 40%.Над тях е........има и чисти серии С ПОВЕЧЕ след дъст......Ако ви дъстне някой добър играч....следват много лоши неща........
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





>> Общи Дискусии << Empty
ПисанеЗаглавие: Re: >> Общи Дискусии <<   >> Общи Дискусии << Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
>> Общи Дискусии <<
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: .:: General Gameplay ::. :: Ky Kiske-
Идете на: