Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 НЕ Обичам да Играя Срещу...

Go down 
+5
God Of Lightning
Saito
Slavi
Goenitz
Lone Wolf
9 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Lone Wolf
Risk Rating F
Risk Rating F
Lone Wolf


Брой мнения : 26
Join date : 27.04.2008
Age : 38
Местожителство : South Town

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 2:56 am

Или накратко казано- срещу кой герои не ви харесва да играете. Неее не говоря за онези хора дето са написали в листа си половината герои от играта, по скоро от битките който сте водили с кой като се паднете ви е доста...тегаво Very Happy. Аз например доста се изнервям като играя срещу Slayer, като почне с онази захапка и така докато ме източи а пък BUST Йок не може, това е все пак вид хватка а е доста дразнещо. Или пък срещу Кай, като почнат с тея проджектайл атаки край няма. Не им казвам да спрат да играят с тях, ама си е доста жегичка. О, да само срешу Klif И Justice не играя... Кофти е, но като цяло не излизам като някой избере Potemkin или Miliа или Ky, с каквото иска да играе ама вътрешно... върешно ми е неспокойно защото знам какво може този герой.
Върнете се в началото Go down
http://www.fightersgeneration.com
Goenitz
Anji
Anji
Goenitz


Брой мнения : 28
Join date : 24.04.2008
Местожителство : In the deepest pit of Hell

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 3:17 am

На мене ми е гадно срещу професионалните Заппа, Потемкин и Тестамент играчи.
Върнете се в началото Go down
Lone Wolf
Risk Rating F
Risk Rating F
Lone Wolf


Брой мнения : 26
Join date : 27.04.2008
Age : 38
Местожителство : South Town

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 3:29 am

Мда,Запа действително е гадничък,сосбено като си призове онези мити духове или джина от лампата Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.fightersgeneration.com
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 3:57 am

Toва съм го писал и преди в други форуми, когато стане дума за GG.

Оплакването от този или онзи герой е просто параван, фасада. Това от което се оплакват хората, всъщност е собствената им липса на елементарни навици в защита. Повечето хора дори не го осъзнават, лично за мен това е странно. Има и други естествено, които просто използват извинение, за да се оправдаят, че ги мързи да учат основите на играта.

Това не го казвам защото ме дразни или искам да обидя някого, просто за мен е очевидно. Има може би над 50 играча онлайн, които са си написали в подписите, че не играят срещу Sol и Slayer. Ky се среща далеч по-рядко, но все пак го има. Няколко пъти срещам Robo Ky...странно защо. Един път даже видях, че един беше написал "Не играя срещу Venom, щото е гей" Laughing Laughing Laughing
Интересно защо никой не се оплаква от Еddie. Когато може да пусне shadow, той има lockdown (много удари, които трябва да се блокират) от горе долу 15 удара, като на всеки 3-4 трябва да познаваш между горен-долен блок и damned fang(командното хвърляне с черното кълбо). Ако дори само един път не блокораш правилно следва серия, която те закарва в ъгъла > падаш на земята > shadow се превръща в мина > следва ново НЕБЛОКИРУЕМО комбо, което комбинира мината (долен блок) с jumping slash (горен блок). Накратко тука става дума за комбо, което дори срещу Potemkin (на когото взимат най-малко кръв от всички герои, особено когато е минал половината скала) прави ОГРОМЕН damage и то дори без да се използва tension. За сметка на това обаче самото комбо пълни много теншън и при следваща грешка просто губиш рунда.
Та интересно защо никой не се оплаква от това.

Оплакванията от Sol са заради спама на Volcanic Viper(VV) и Grand Viper(GV). Те са много хубави движения, но когато ги блокираш, Sol гризва дървото. VV дори оставя Sol в клекнало положение от където се нанасят много по-големи щети от нормалното. Може би сега някой ще попита "Еми тогава защо ги правят"
Ами правят ги защото срещу 6-7 от 10 играча това е ефективно. Като сложиш това, че тези хора играят месеци наред само по този начин в тях се създава голямата илюзия, че те всъщност могат да играят добре. Какво като губят 2-3 игри от 10. Някои от тях дори правят deny на тези, които ги наказват или просто гледат да играят срещу по-слаби.

Срещу Slayer положението е дори още по-забавно. Силата на Slayer е в големият му damage (същото важи и за Jam). Ако изядеш 2 комбота подред има голяма вероятност още в края на 2рото да си Dizzy (не героят Very Happy a звездички при които си уязвим).
Въпреки това хората се оплакват от захапката????
ОТ ЗАХАПКАТА СЕ БЯГА!!!
Когато изядеш counter hit докато си на земята, при захапката и в някои други случаи - героя е в stun (това НЕ Е Dizzy). При това положение се появява една ръчка в края на екрана, която се мърда бързо наляво-надясно. Това означава, че имаш шанс да се възстановиш.
Когато съм играл срещу добри Slayer играчи, като ме мързи да помпам се измъквам на 3-4 ухапване. Когато съм сериозен избягвам още на 2рото.
Това не е имбаво движение, отново ОТ ЗАХАПКАТА СЕ БЯГА!!!

От Ky хората се оплакват май главно заради Grees Saver-а(GS). При блокиране, Ky остава клекнал и уязвим. Иначе казано това е голям риск.

Надявам се бг играчите да не паднат в капана на тези грешни предрасъдаци, макар, че вече видях някои от тях, които са налапали въдицата.

Иначе срещу никой герой не ми е неприятно да играя. Искам да се уча, а за всеки герой има някакви специфики, които трябва да се овладеят от челен опит. Жалко че в Европа няма нито един добър играч с May (иначе за мен тя е един от най-тъпите герои).
Върнете се в началото Go down
Lone Wolf
Risk Rating F
Risk Rating F
Lone Wolf


Брой мнения : 26
Join date : 27.04.2008
Age : 38
Местожителство : South Town

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 4:39 am

Цитат :
много хубави движения, но когато ги блокираш, Sol гризва дървото.
Така наречения recovery time Laughing Laughing .
Цитат :
Интересно защо никой не се оплаква от Еddie.
Играй и с него малко и ще видиш че ще влезне в черня псисък Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.fightersgeneration.com
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 4:52 am

Slavi e прав.Срещу почти всичко си има защита.
Въпрос на навици.......
Върнете се в началото Go down
Lone Wolf
Risk Rating F
Risk Rating F
Lone Wolf


Брой мнения : 26
Join date : 27.04.2008
Age : 38
Местожителство : South Town

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 4:56 am

Saito написа:
Slavi e прав.Срещу по4ти вси4ко си има защита.
Въпрос на навици.......
Ако нямаше то 100% щеше да има герои с който всичко живо щеше да играе.Макар GG да пращи от бляскави специяли и източващи комбота си има баланс,иначе всеки щеше да си каже "Въх к'ва смоатана небалансирана игра!" въпроса е да имаш търпение и да изхемиш схемата.Търсиш opening и т'ва е Smile .Кой е казал че във файтингите няма мисъл Wink
Върнете се в началото Go down
http://www.fightersgeneration.com
God Of Lightning
Ky Master
Ky Master
God Of Lightning


Брой мнения : 122
Join date : 25.04.2008
Age : 33

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 5:00 am

Отклонихте се леко от темата.По темата най-трудно ми е да играя срещу Zappa и Testament а и Chipp също.
Върнете се в началото Go down
Anarchy
The Fire Phenomenon
Anarchy


Брой мнения : 459
Join date : 20.04.2008
Age : 30
Местожителство : In my own priva7e hell...

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 5:38 am

Абе незнам за вас, но за мене по - добър от Eddie няма....
Евентуално няма и да има...

/ лично мнение /
Върнете се в началото Go down
https://guiltygearxx.forummotion.com
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 5:42 am

Zappa не е чак толкова опасен. 2те най-лоши неща, които могат да ви се случат срещу Zappa са:
-Да сте в ъгъла и да има куче до вас.
-Да излезе Raoh aka "Духът от лампата" и да почне комбо докато има поне 50% теншън.
Zappa има много добър back dash, много добро тичане, което минава под някои магии, а в залегнало положение някои атаки не го удрят(колелото на Millia)!
Random елементите обаче понякога му пречат и той може да се окаже в неблагоприятно положение без да иска Very Happy
Mного хора се оплакват от това, че Raoh взима много кръв, което е вярно, но всъщност проблема е другаде. За да изкараш Raoh, трябва да удариш със съмонваща атака 3 пъти или със самите съмъни. Това не е никак лесно. Реално когато излезе Raoh, заради предшестващите атаки, противника вече е загубил минимум 1/4 от живота си. Самият Raoh след като се появи, седи само 15 секунди. Не е невъзможно да се оцелее срещу него.

В момента мисля, че ми е най-неприятно да играя срещу Anji. Все още не мога да разбера как да bate-вам тези негови неуязвими движения. Почти съм сигурен, че има някакъв unbloackable с използване на пеперудата, докато се изправяш. По принцип, гледам да скоча и да я блокирам във въздуха, но това не става всеки път.
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 6:04 am

Дам и аз с пеперудата се мъча по същия начин - със скок.
Инак за дразнещо може би Baiken.Голяма бройка от Байкенистите играят на дебнене,а аз това не мога да го понасям................
Генерално, който седи като препикано мушкато и само дебне ( чака ) ме дразни до безобразие.
Върнете се в началото Go down
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 6:14 am

Цитат :
Генерално, който седи като препикано мушкато и само дебне ( чака ) ме дразни до безобразие.

Разбирам те, но някои герои са направени, за да се играе с тях именно по този начин. Не изцяло де, но има такъв момент. Трябва да можеш да се адаптираш.

Байкените чакат заради reversal атаките. Като ги удариш по блок и следва някаква мизерия. Ако някой чака точно това обаче става лошо за Baiken. Лично за мен татамито е доста по-голям проблем. Няколко пъти съм виждал гарантирани положения, при които гарантирано влизат seal reversal контрите. Тогава вече става много тегаво.
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeНед Апр 27, 2008 8:15 am

ЕЕЕЕЕЕЕЕ забравил съм да спомена колко ме дразни татамито.И след него се по4ва омразния Baiken монент,а иммено все едно и също и все влиза.За толкова години не се ли роди нещо друго като комбо та само на това циклят.
БОТОВЕЕЕЕ!!!СКАПАНИ БОТОВЕ!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
FreeSpeeder
The Speedy Bastard
The Speedy Bastard
FreeSpeeder


Брой мнения : 148
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeПон Апр 28, 2008 2:24 am

Ами, принципно аз обичам да играя срещу всеки, защото ако някой се оплаква от еди-кой си това значи, че просто не може да играе.
Аз лично изпитвам проблеми срещу Слейър & Джам.Не, заради атаките, а именно заради дразнещите звуци, които пускат и шибаното им държание, което ме изкарва от равновесие и следователно губя концентрация.
Върнете се в началото Go down
http://sonicity.speedyforum.com/index.htm
VEDEN
Risk Rating F
Risk Rating F
VEDEN


Брой мнения : 32
Join date : 27.04.2008
Age : 35
Местожителство : The city of your nightmares (remember the song)

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeВто Май 06, 2008 2:43 pm

Igraite sreshtu kliff hora. Kato igrae nqkoi koito pone malko znae kak moje da vi se struva che e ujasno silen ala fakta e che ima momenti kogato e napalno otkrit za ataki. Pak i poneje ima po nai malko HP ot vsichki geroi moje da umre dori ot 1 seriq. Slavi ne obicha da igrae sreshtu kliff(izvinqva se che nqma smisal).
Ako ima geroi koito ne mojesh da biesh nauchi se da igraesh s takav s koito mojesh da go biesh(primer e Justice).

Inache v posledno vreme mnogo me naradva edin VENOM, napravo me PREGAZI. Sqkash mi cheteshe vsichki dvijeniq i praveshe neveroqtni i pone za men mnogo rqdko vijdani combota.
Eddie e naistina mn silen ala samo okolo 3-5 choveka igraqt naistina dobre s nego v tova lobby.
Върнете се в началото Go down
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeСря Май 07, 2008 4:30 pm

Veden, нещо си се объркал май. Аз не се извинявам за Kliff, просто такъв е факта - Босовете и EX героите са забранени при сериозни турнири, състезания, шоу мачове и тн. Сега няма пак за 1500-тен път да обяснявам причините, истината е че така или иначе няма значение.
Формата на японската аркейд версия е световният стандарт. Това не съм го измислил аз. Кой колко е добър се определя от съревнованието именно в този формат, а не по това кой, как е играл "домашно" с приятелчетата си от блока или квартала. Ако искаш някой, някъде да те приема сериозно на Guilty Gear трябва да играеш с нормалните герои - това е положението. По цялата тази логика - това човек да играе с или срещу EX/Boss героите е просто загуба на време и няма абсолютно никакво значение, дали някой е добър с или срещу тези герои. Не знам как по-просто разбираемо да го обясня.

На мен ми е ясно, че доста хора са играли с EX/Boss героите, сигурно без да ги знаят тези неща. Сега с #R online като човек има достъп до много противници - всеки трябва да положи някви услия да се адаптира към тези световни стандарти. Когато един играч, който преди това е играл GG само с "местната конкуренция" изведнъж се хвърли срещу цяла Европа, обикновено се случват 2 неща:

-Играча осъзнава, че му липсва контрол и защитата му куца заради всякакви многообразни миксове и атаки. Играча първоначално няма идея много от тези неща, но започва да "имитира" добрите играчи със съответния герой, играе на трайнинг тренирайки тайминг, комбота и специфики на героя си, гледа реплей на собствените си игри и се учи от грешките си, гледа реплей на други играчи най-често от яп. когато нещо не му е ясно - пита и чете.
В крайна сметка по този начин за 1-2 месеца става много по-добър от колкото е бил за всичките години преди това докато е играл в безхраберна обстановка. Оказва се, че най-сериозното усилие в целият този процес е да се научиш да приемаш грешките си и да ги изглаждаш по малко.

-Играча губи много игри от всякакви противници. В този момент егото му се обажда и той решава, че всички тези непознати за него неща, които се случват в играта са просто един голям CHEAT. Sol/Ky/Slayer са нечестни, големите комбота са нечестни, ефективното окиземе е нечестно, не-използването на EX/Boss героите е нечестно, инстант кила е нечестен, въобще ефективно от което играча не знае как да се пази е НЕЧЕСТНО. По този начин играча си създава една фалшива илюзия, която му пречи да оцени играта играта истински. Тези които куитват са същата работа. Иронията е че някои играчи използват именно тези същите комплекси, за да кажат, че играят "за кеф". Това е просто извинение за липсата на желание. Чудно как излиза, така че тези, които полагат усилия да учат играта не играят за кеф...



Btw в повечето случаи, когато някой има проблем с някой герой - то е заради единични приоми и положения, с които човек не се е сблъсквал. Аз имам проблеми с:
-Chipp който знае как да използва ефективно drill cancel.
-Sol който използва "маскирани" хвърляния с напред-надолу-преден диагонал и крак>dust loop комбо в ъгъла=ouch.
-Baiken миксове по блок между подсечка и youzansen.
-Eddie подсечка>пускане на сянка, после трябва да блокирам около 15.000 удара
affraid
-Jam много са различни комботата срещу нея + специалното и париране е опасно.
-Potemkin окиземе с shadow jump>серия или thick pot. buster.



*Oкиземе - okiru/ставам;semeru/атакувам
Това означава нападане на противника докато се изправя, след като е паднал на земята. В това време противника е принуден да се защитава. Може да му пускаш магии (Sol/Ky/Faust), да поставяш капани (Testament/Venom/Eddie), да прескочиш противника и да го удариш в гръб, да миксираш атаки за горен блок (например dust) долен блок или хвърляне или да използваш комбинирана атака, която почва от въздуха и свършва на земята. Окиземе е основен елемент във всички бойни игри.
Върнете се в началото Go down
VEDEN
Risk Rating F
Risk Rating F
VEDEN


Брой мнения : 32
Join date : 27.04.2008
Age : 35
Местожителство : The city of your nightmares (remember the song)

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeЧет Май 08, 2008 11:41 am

Ne sam kazval che turnirite trqbva da badat s ex geroite (makar che shte e po dobre) ala prosto me drazni kato horata doto sa "mnogo dobri" pochnat da padat,bqgat,deny-vat,izkluchvat ex-ovete kogato gi razmazvash s tqh. Za men tova sa strahlivci ili spored teb zashtoto edin noob moje da te bie s geroi s koito ne igraesh/ne izkash da igrash zashtoto ne moje v turnirite ili e nabalansiran e prichina da kazvash che TOVA e nechesno i besmisleno.

EX/Boss geroite davat raznoobrazie za tezi koito nqmat dobri umeniq s klaviaturata i nqmat pari za joystick ili dori ne mogat da izpolzvat edin.


Po temata:)
Osobeno mraq da igraq sreshtu Bridget (sreshtu 2 priqtelq s arcade sticks i S rank) sthoto mnogo dobre biqt kato bqgat i ne mojesh gi stignesh.
Sreshtu ky sashto v povecheto sluchai stoto ne vijdam nishto novo( Slavi i nqkoi drugi sa izkluchenie zashtoto ima kakvo da biesh)
Dust loop-a veche go spomehme i sam saglasen - ouch.
lol!

Obicham da se biq s Anji - gubish predstava kakvo stava v boq(kato i ti go izpolzvash).
Върнете се в началото Go down
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeЧет Май 08, 2008 2:36 pm

Tи явно имаш друг критерий за "много добри" играчи. Аз досега не съм виждал много добри играчи да играят с EX/Boss герои. Всички добри играчи ли ги е "страх" според теб? От друга страна голяма част от noob-овете, които са свикнали с тяхните "домашни стандарти" играят с EX/Boss героите и даже се сърдят като не са им отключени. Това което аз лично не мога да разбера е как при наличието на и-нет и толкова много лесно достъпна иформация по тези въпроси, все още има хора, които не ги разбират тия неща. Единствената смислена причина е това, че може би "не искат" да ги разбират, за да може да продължават да играят по тяхните си домашни правила и да се чустват добре със себе си.

Аз играя много други бойни игри освен GG. Преди да има онлайн съм играл предишните части на играта без Isuka. Общо ми се събира сигурно половин час на survival колкото да видя режима и горе-долу толкова на story (един приятел ми даде сейв с изкараните неща, аз нямах интерес да се занимавам). През цялото останало време съм играл на training - което е Imo най-важният режим за всички начинаещи. Следя положението с бойните игри в JP и US, така че знаех още в началото, че EX/Boss героите не участват в сериозни игри на високо ниво. Тъй че признавам - преди #R онлайн нямах никакъв опит срещу тези допълнителни герои. За смисъла да се играе с тях обясних вече.

И все пак...Veden, наистина ли мислиш, че ако започна да се уча с EX/Boss героите ще може да ме биеш??? Ние преди около 2-3 месеца играхме така Ky vs Kliff. Отначало паднах 1-2 игри, но после в крайна сметка те бих повече пъти. Ако реша сериозно да се учас със или срещу тези герои резултата няма да е благоприятен за теб...
Но какъв се смисъла в крайна сметка? Защо трябва да си губя времето да уча несъществени неща в играта само, за да ти доказвам нещо? Ти да не би да се казваш Ogawa, Kaqn или KA2?

Ако си мислиш, че просто си търся оправдание може да играем на ВЪРЗАНО!!! В противен случай просто не виждам какъв смисъл има да си губя времето да играя с безумни герои.
Ще направим 2от3 игри na 3 рунда за 100лв. Ти си играй с Kliff.
Нямам нищо против теб, просто така се решават споровете най-добре.



По темата. Днеска много играх срещу сравнително добри играчи с Маy. Изпитвам неприязън към лолитата Sad
Хората очевидно си мислят, че това с делфините е много ефективно...докато не започнат да изяждат 6P (напред и ръка) с всеки герой. Mинава през делфина и я удря counter hit. След като човек блокира онази гадна подсечка с плъзгащата котва, ако я удариш след това пак има counter hit. Taйминга за 6P не е съвесем лесен. С Ky го знам, но с Zappa паднах няколко пъти в звездички докато го нацеля. Гадно цвикле е тая May.
Върнете се в началото Go down
Saito
Risk Rating C
Risk Rating C
Saito


Брой мнения : 154
Join date : 24.04.2008
Age : 38

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeПет Май 09, 2008 2:12 am

Аз се мъча да играя с Мay,отвреме навреме,но съм си инвалид.Малко съм виждал хора с нея и мрежата.Кажи някое име да играя срещу него.Иначе делфините не са чак толкова добри,тези напред и нагоре,другите делфини виж,т.е. тези от рингчето са доста добри макар и да са бавни.Напред +HS съм забелязал че е доста добър удар с May(анти скок,добър damage),само че ако изпусне те смазват.....аааа да не забравяме за "KOJIRO SAN"(така мисля че се казва ГОЛЕМИЯ РОЗОВ КИТ),който просто кърти бетон pirat Razz

Още по темата-май става модно да се играе с Dizzy,т.е. появиха се доста играчи с нея в последно време.Ново ми е и за това все още трудно се оправям.Много гнусна защита има,атаките също са гадни зашото си прави параван със рибата и стрелата.....комботата и са лесни за спиране като цяло,но ако случайно забравя долния блок се почва превръщането на главата на геройчето ми в нещо подобно на смазана праскова.........
Върнете се в началото Go down
VEDEN
Risk Rating F
Risk Rating F
VEDEN


Брой мнения : 32
Join date : 27.04.2008
Age : 35
Местожителство : The city of your nightmares (remember the song)

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeПет Май 09, 2008 10:52 am

Цитат :
Ако си мислиш, че просто си търся оправдание може да играем на ВЪРЗАНО!!! В противен случай просто не виждам какъв смисъл има да си губя времето да играя с безумни герои.
Ще направим 2от3 игри na 3 рунда за 100лв. Ти си играй с Kliff.

Kakvo da kaja, da mislq che si tarsish opravdanie i ne ne mislq da igraq navarzano po intelektualni i finansovi prichini. Osven tova kak mislish che trqbva da se podgotvq s kliff kato hora vse bqgat. Nqma s na kogo da se uprajnqvam i training-a e ogranichen. Dobrite igrachi ne puskat ex a ako sa sled kato igraq s kliff vednaga izlizat i gi izkluchvat. Nqma kak da se podgotvq na dobro nivo. BTW spomnqm si razlichno bitkite ot "predi mesec" ili koga tam. I molqte stiga si povtarql edno i sashto s razlichni dumi che stava dosadno. mojesh da napishes za sega 3 knigi "zashto v GG ex/boss geroite ne se igraqt", i nito edna duma nqma da se povtori.
Az pone ne mislq da se povtarqm poveche po tozi smislen spor(ne mu e mqstoto v taq tema), ako nqkoi ot drugite nebludavashti ima mnenie molq spodelete..
Върнете се в началото Go down
Arth
Attention readers! Your asses now belong to Satan, no use in tying to run or hide.
Arth


Брой мнения : 208
Join date : 25.04.2008
Age : 34
Местожителство : Погледни нагоре

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeПет Май 09, 2008 11:10 am

За малко ще се включа в спора.Според мен е хубаво да може да се играе с много видове геройчета срещу много видове геройчета. rabbit Ако някой се специализира истински с/у вече съществуващите, няма ли да бъде интересно да играе срещу нови версийки на геройчетата?Въпрос на лично мнение е.Факт е забраната на ЕХ/Бос персонажите, но Suspect зависи дали ще играеш " като на турнир " или просто така.За някой може да му е интересно да играе срещу ЕХ, за другиго не.ЕХ просто разкриват един цял нов свят за употреба.
Според мен в ГГ няма небалансирани герои и ЕХ си имат слабости.В турнири май не са забранени, защото са "нечестни" и тн, а защото са плезир, който се отключва.Макар че за това хич не съм сигурен.
Просто е хубаво да се играе срещу всичко.
Върнете се в началото Go down
http://www.switchfoot.com/in_index.html
FreeSpeeder
The Speedy Bastard
The Speedy Bastard
FreeSpeeder


Брой мнения : 148
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeПет Май 09, 2008 12:50 pm

Аз не сам съгласен с двамата по-горе и като цяло съм на мнението на Слави.EX героите са начин, за по-слабите играчи да се правят на силни, по по-лесен и достъпен за тях, както и за всички начин.Това, че Клифф и Джастис могат да правят атаки от далече, които са едновременно в повечето случаи(докато им привикнеш) ефективни и съответно доста болезнени(вкарват доста демидж), говори само по себе си.
С други думи =>ефективен и бърз начин за ''n00bovete''.
Разбира се, всеки герой си е чаровен и готин по негов собствен начин и тези герои са добри за развлечение и свободна игра понякога.Но варианта да се учиш и да играеш с тех насериозно и да твърдиш, че е нормално да се играе с тях вече е глупаво...

P.S.-Не съм имал с цел да обиждам, когото и да било, говорех в общ план.
Върнете се в началото Go down
http://sonicity.speedyforum.com/index.htm
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeПет Май 09, 2008 1:56 pm

Цитат :
ред мен е хубаво да може да се играе с много видове геройчета срещу много видове геройчета. rabbit Ако някой се специализира истински с/у вече съществуващите

Taka e. Aз съм съгласен с теб. Това обаче е истина само на теория и като принцип, но никой не е успял да го направи до сега. В играта има 21 героя. Ако сложим и Accent Core стават 23.

На този свят няма жив човек, който да може да играе с всичките герои. Веднага отбелязвам, че човек, който знае команд листа на всичките герои, магиите + момента на кенсълите(това че ги знае не значи, че може да ги приложи в игра) е много наивно да се казва, че играе с всички герои. Всеки има право да има собствени критерии за това, но световният критерий е само един. Погледнете как стоят нещата в Япония с GG. Там има хиляди хора, които ГОДИНИ НАРЕД играят с един герой и пак не могат да се класират напред в жестоката конкуренция. Те със сигурност знаят магиите и базовите далавери на всички герои, но като не знаят как да ги прилагат в игра и в специфични ситуации е все едно - това си остават теоритични знания. От време на време се случва някой известен играч да превключи от един герой на друг. Никой обаче не играе с 5-6 като ги сменя когато му кефне. Kaqn е единственият играч може би в целия свят, който може да играе с 4 героя на много добро ниво. HOS(Order Sol), Millia, Robo Ky, Ky. Владее ги много добре, но едва ли ги знае и 4мата перфектно, така както Koichi владее I-No примерно. Но дори и да приемем, че ги владее перфектно остават още 19 героя (става дума за AC) с които не може да играе.
За да владееш дори само 1 герой се изисква 1во да познаваш основите на системата в играта - как да се движиш, как да правиш исталиран скок, невъзможен дъст, инстант блок и тн. други неща, които важат за всички герои. После трябва да знаеш специфичните, основни положения конкретно за твоя герой и как да ги прилагаш в игра - комбота, cancel на скоци, контролиране на дистанцията/ритъма на боя. Накратко трябва да можеш да контролираш героя като движение много добре. После трябва да знаеш спецификите на другите герои и как твоя собствен герой може да се справи с тях. Срещу Chipp се играе по един начин срещу Potemkin съвсен по друг, дори комботата са различни. Правилното адаптиране отнема много време. Обратното също важи - ако си свикнал дълго време да играеш срещу някой, който прави системни грешки с определен герой и ти го биеш става така, че придобиваш лоши навици.


И сега като се пренесем в България се вижда, че тук никой ама никой не отговаря на тези критерии. Аз съм играл срещу всички бг играчи и досега не съм видял никой да използва Instant Block (блокиране на удара в последния момент), Impossible Dust (след dust се прави земно комбо, но противника лети все едно е в dust) или дори обикновен Dash Brake. Също така много малка част от бг играчите могат да правят FRC ефективно. Всичко това са основни неща в играта, за които много бг играчи (най-вече тези които не идват тук) дори не подозират. Какво остава за владеене на един играч, а да не говорим за владеене на всички. Пак искам да подчертая, че знанието на магиите от команд листа не е = на "мога да играя с всички герои". Лошо няма от време на време да се опитва, забавно е и внася леко разнообразие, но не може да се приема сериозно.
Така че във всичките 21 героя има достатъчно неща за човъркане много-много дълго време.


Btw когато сте онлайн обърнете внимание на един бг играч ASDF. Този не знам кво прави, но играта му се подобрява драстично всеки път като играя с него, той използва Sol. Научил е комбота FRC-та бе въобще доста бързо дърпа напред. Проблема му е че имитира хубавите неща, без да знае точно защо за хубави и за това пада, но ако продължава да играе всички ще имаме проблеми с него.


Играл съм срещу един дето има много добра Dizzy. Не му се чете името ама е много неприятен тип. Като паднеш на земята и после трябва да се пазиш от рибата, електрическия нож, балончето и...връхлитащата Dizzy. Тегава работа. Рибата всъщност ако я удариш изчезва ама и с това има трик, щото Dizzy може да го ползва като някакъв вид щит. Ако Dizzy и рибата седят на едно място, ако тръгнеш да удряш няма да ги удариш и 2мата а само рибата - тя ще изчезне, но Dizzy в този момент може да те подхване. Btw същото важи за кучето на Zappa и сянката на Eddie.
Върнете се в началото Go down
VEDEN
Risk Rating F
Risk Rating F
VEDEN


Брой мнения : 32
Join date : 27.04.2008
Age : 35
Местожителство : The city of your nightmares (remember the song)

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeПет Май 09, 2008 2:19 pm

4th book(nothing new).

kucheto na zapa sluji kato shtit mnogo rqdko. pri sqnkata na eddie ako go udarish nego,dori i da blokira, tq izchezva ala ako udarat ti obhvashta i dvamata sqnkata go poema s prioritet.
Върнете се в началото Go down
Slavi
Moderator
Moderator
Slavi


Брой мнения : 68
Join date : 23.04.2008

НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitimeПет Май 09, 2008 3:38 pm

Реално срещу тези герои дето имат някъв съмън, който е до тях, най-неприятно е като правиш Burst. Burst-а удря съмъна, но не и героя.
Нема жълто-нема синьо lol!

Същото важи и за DA атаката или Alpha Counter. Това дето на блок използваш половината теншън за да отблъснеш противника с 1 удар. Удряш съмъна, но не и героя, после си уязвим и ела че ми трябваш...
Добрите играчи в някои случаи търсят точно този момент.
В случая с Eddie се получава, така че ако го удариш него сянката изчезва, но не за време - демек след това може веднага да я пусне пак. Ако удариш сянката - тя изчезва докато свърши червената линия горе под life bar-а. Да удариш сянката винаги е по-добрия вариант.
Срещу рибата на Dizzy на мен ми се случва - скачам да я ударя(Dizzy) и докато рибата и е над главата удрям нея и отдолу ме посрещат лошо после lol
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





НЕ Обичам да Играя Срещу... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: НЕ Обичам да Играя Срещу...   НЕ Обичам да Играя Срещу... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
НЕ Обичам да Играя Срещу...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Guilty Gear :: .:: GG Общи Дискусии & Медиа ::.-
Идете на: